DIY aneb jak si vyrobit gril snadno a rychle

14.07.2015

Sezóna grilování je v plném proudu. Pokud jste si i přes naše rady stále nevybrali ten ideální gril, nezoufejte. A jestli jste alespoň trošku šikovní, můžete si jej vyrobit doma. Postupů je několik a určitě je zvládnete. Nezapomínejte ale na to, že se jedná o improvizaci. Lepších výsledků dosáhnete vždy s kvalitním grilem, který vám poslouží mnoho let.

Gril z plechovky
Použitou větší plechovku nevyhazujte a vyrobte si z ní malý přenosný gril. Stačí naříznout její okraje, které vytvoří držák na rošt. Na její dno dejte brikety a můžete grilovat!

FITBGXCGR9T2NNX.RECT2100Gril ze zahradního kolečka

I zahradní kolečko má více využití než jen vození hlíny. Nemusíte použít nové, stačí staré. Dávejte pozor, ať nemá díry a žhavé uhlíky vám z něj nevypadnou na trávu. Kolečko překryjeme roštem a zapálíme brikety. Výhodou je, že takový gril můžeme snadno převést na jakékoli místo.

634788310617860220Gril z květináče
Větší hliněný květináč vám skvěle poslouží jako improvizovaný gril. Stačí jen přidat rošt, který bude odpovídat jeho průměrů, a můžete grilovat. S takovým grilem se snadno manipuluje a používat ho můžete i třeba na balkóně.

DSC03870

Nenechte si uniknout nové články