Připravit, rozpálit, grilovat!

23.05.2016

Grilujete rádi? My ano! Grilování se postupem času stalo bezesporu velice oblíbenou letní společenskou činností. Ať už grilujete s rodinou nebo přáteli, vždy si užijete parádní relax, příjemně si popovídáte a hlavně si pochutnáte na skvělých pokrmech. Abyste si však grilování vychutnali co nejvíce a vše proběhlo bez sebemenších problémů, je důležité se připravit. Jaké je základní vybavení ke grilu, které vám vše nejen ulehčí, ale především také zpříjemní celý průběh grilování?

Který gril mám vybrat?

Na tuto otázku existuje jednoduchá odpověď, ale nejdříve si musíte ujasnit, kde budete gril používat. Přeci jen si nekoupíte obří zděný gril na malou terasu, kam se vejdou 3 lidi. Pokud máte balkon nebo zimní zahradu, zvolte elektrický gril. Nebudete tak muset řešit nepříjemný kouř, který by mohl obtěžovat vás i sousedy. V případě větší terasy a častého grilování vám doporučujeme pořídit si dražší plynnový gril, který je praktický především díky „piezo“ zapalování, které zažehne gril stisknutím jednoho tlačítka. Jestli máte velkou zahradu, popřemýšlejte o zděnném grilu s udírnou. Další tipy k výběru správného grilu najdete zde.

Náčiní, které rozhodně bodne

Lopatka, obracečka a vidlička. To je nepostradatelné trio každého, kdo se rozhodne obsluhovat gril. Všechny tyto instrumenty vám umožní bezproblémově manipulovat s grilem a pokrmy na rozpáleném roštu. S tím souvisí další nezbytná vychytávka, kterou je kartáček na čištění roštu. Proč si špinit ruce, když můžete mít kartáček, že? A abyste si mohli všechno pohodlně odložit, kupte si také věšák na grilovací náčiní. Pokud byste chtěli jít o krok dál, tak si navíc pořiďte praktický rošt s vyjímatelnou středovou částí. Tu lze totiž následně nahradit třeba pánví wok, košem na zeleninu, stojanem na žebírka a několika dalšími komponenty.

shutterstock_198348416

K zahození? Ani náhodou!

Teď, když už máme vybraný ideální gril včetně důležitého náčiní a vychytávek, můžeme začít skoro grilovat. No jo, ale co byste byli za kuchtíka, kdybyste zapomněli na stylovou kuchařskou zástěru a rukavičky. Mastnota a oblečení zkrátka nejdou dohromady, takže je potřeba myslet také na správnou „grilovací výstroj“.

shutterstock_398244817

Zážeh!

Tak, konečně se dostáváme do žhavého finále! Všechno, co jste potřebovali vědět, víte. Nyní stačí rozžhavit gril, vytasit grilovací náčiní, hupsnout do kuchařského outfitu a ukázat, co ve vás je! Věříme, že zazáříte a oslníte svými mimořádnými schopnostmi celou svou rodinu i přátele. Nechť vás provází chuť a síla grilovat rok co rok. Přejeme vyvoněnou a vysluněnou sezónu!

Nenechte si uniknout nové články