Vepřový špíz v tortile

07.09.2015

Syrečky v paprikové lodičce byly super. Ale hned jak jsme dopluly k poslednímu soustu, tak se v nás zase ozvalo to masožravé zvíře, který musíme krotit, ale i tak ho často pouštíme ke slovu.

Došlo nám s Janou, že jsme vám ještě nikdy neugrilovali vepřové maso, a tak jsme si jedno koupily. Dost jsme s tou chutí na maso pospíchaly, takže jsme zvolily rychlovku v supermarketu. Myslím, že žádný velký hřích to nebyl. Já jsem měla doma už nějakou dobu koupenou směs na maso do tortilly, kterou jsem v ráži hodila do nákupního košíku v mém milovaném M&S. Základ je římský kmín, chilli a česnek.

1W6A8451

Chilli není nikdy pro mě a Janu dost, takže poté, co jsme naložily maso do směsi, oleje a citronu, jsme přidaly čerstvě nakrájenou chilli papričku i do salátu na plnění tortilly. Ta je chutnější, pokud ji předem necháte krátce nahřát na grilu.

1W6A8475

Do salátu patří kromě papriček i rajčata, červená cibule, černý pepř, olej, koriandr a hvězda tohoto receptu – mango. Mango a vepřové maso spolu totiž krásně funguje. Všechno nakrájíme na drobné kostičky a vrstvíme směs do tortilly.

Mě baví nechat navíc mango, cibuli a koriandr zvlášť v mističkách na stole, aby si každý přidal navíc podle své chuti. Je příjemné mít i možnost vše zakápnout chilli omáčkou nebo zakysanou smetanou. A kdyby se někdo hodně rozdivočel, tak třeba i nastrouhaným čedarem.

1W6A8479

Ale to mi ta fantazie už hodně ujela a raději se vraťme k masu. To je nejlepší nechat marinovat v koření a oleji alespoň hodinu, ale známe to, čím déle, tím lépe. My jsme byly klasicky uspěchané a nedočkavé a po 15 minutách na špejlích už šlo na gril.

1W6A8575

Po dopečení se ze špejle sundá rovnou do připravené tortilly. Můžete si pomoct i tím, že maso chytnete přímo tortillou a stáhnete dolů. Vše ale dělejte se zasněně přimhouřenýma očima a nosánkem nahoru, jako správná lady.

1W6A8594

Třeba si to přesně tahle servíruje nějaká mexická seňorita, která provokuje žárlivého seňora. Nebo třeba taky ne. My se k tomu krásně oblékly a smály se tomu, jak si dvě československé holky dávají tortillu v takových šatech. Co myslíte, přivezl jim je latinoamerický revolucionář?

1W6A8655-Edit

Nenechte si uniknout nové články