Zima tluče na dveře,…

30.09.2019

… tak na ní buďme připraveni. I když do opravdového začátku zimy ještě pár týdnů zbývá, tak se zazimováním našich chat a chalup není radno otálet. Proto jsme připravili několik rad a tipů, jak se na zimu přichystat.


Hadr do ruky a vzhůru do práce

Všechny ty letní oslavy a grilovačky na vašem grilu určitě zanechaly stopy. Saze, zaschlé zbytky jídla a podobně by určitě s grilem zimu trávit neměly. A nejde jen o dobrý pocit z čistého grilu. Určitě sami sobě pak na jaře poděkujete. Nestačí ale gril jen pořádně vypálit. Grill je potřeba důkladně očistit vodou a nechat ho oschnout. Čištění by se neměl vyhnout ani rošt. Ten byste sice měli čistit pravidelně, ale zazimování je nejdůležitější. Na zapečenou nečistotu je nejlepší vzít osvědčený kartáč, který je vyráběn speciálně na údržbu grillových roštů. 

Na zimu přikrýt!

I když má váš grill jistě své speciální místo, kam se na zimu uchyluje, i to je dobré na zimu připravit. Kromě volného prostoru by se na grill nemělo přehnaně prášit. Proto doporučujeme grill po omytí a oschnutí přikrýt neprodyšnou plachtou.

Různé grilly, různé přístupy

Kotlový grill, který též známe pod názvem „grill na dřevěné uhlí“, má tu nebohou schopnost na dně velice rychle shromažďovat popel (jaké to překvapení!). Proto je důležité dbát na to, aby takový grill byl čištěn do 24 hodiny po grillování. Všudypřítomný popel totiž velice rychle plesniví, a proto je důležité s čištěním neotálet. Pokud na to ale opravdu chcete jít od lesa, tak se vám bude určitě hodit náš PE-PO sprej na čištění grilů.

Zabezpečení domu

Pokud se přes zimu na chatu nevydáváte, tak je důležité podniknout několik kroků, aby jste se na jaře mohli v poklidu vrátit. Pokud máte okenice, pořádně je zavřete. Může se totiž stát, že nedovřené okno či okenice umožní nečekané návštěvě poněkud jednodušší vstup, než byste si sami přáli. Pokud bojujete s hlodavci, tak nezapomeňte nastražit pastičky a místa, ve kterých si hlodavci obzvláště libují (navršené matrace či peřiny) eliminovat.

Nenechte si uniknout nové články