Desatero bezpečného Silvestra

27.12.2016

Vzhledem k tomu, že Silvestr je v podstatě za dveřmi, rozhodli jsme se vám předat několik užitečných tipů, jak do nového roku vkročit ve zdraví a s úsměvem na tváři. Nečekejte žádná výchovná moudra. Každý sice slavíme nový rok po svém, ale to přeci neznamená, že nějaká ta rada nepřijde vhod! Však víte, co se říká: „I mistr tesař se někdy utne.“

Pitný režim? Dodržujeme!
Je až zarážející, jak zodpovědní Češi jsou, když jde o pravidelné vstřebávání tekutin poslední den v roce. Proto apelujeme na to, abyste i vy pitný režim nepodcenili a měli pravidelný přísun vašich oblíbených tekutin. A pokud jde o vodu, tak ta hraje významnou roli i den následující. To ale zajisté všichni dobře víme. Je třeba však podotknout, že pokud vám ještě nebylo 18 let, měli byste se na vodu zaměřit dvakrát tolik!

Kam tím jako míříš?
Šampaňské – něco, co nesmí na Silvestra chybět! Přípitek patří jednoznačně mezi neopomenutelné novoroční tradice, kterou dodržuje skoro celý svět. Nicméně i zde může dojít k nevšednímu scénáři, který dokáže narušit rozjetou zábavu. Zavřete na chvíli oči a představte si, jak stojíte vedle kamarádů, kteří drží několik láhví šampaňského. Do půlnoci zbývá už jen pár vteřin, takže všechny palce vší silou vytlačují zaražený korkový špunt. Nejhorší na tom je, že hrdla láhví míří přímo na vás a do půlnoci zbývá poslední vteřina. Nakonec slyšíte jen LUP. Mohlo to být sice o chlup, ale také byste na zemi mohli najít třeba zub. Proto si zapamatujte toto motto: „Hrdlem ke hvězdám!“

shutterstock_233042731

Žádný oheň na střeše
Pokud fandíte rachejtlím a podobným „pyrohrátkám“, musíte být na ně patřičně vybaveni! Oheň totiž není žádná sranda a měli byste ho mít vždy pod kontrolou. Takže bychom vám chtěli doporučit, abyste do rukou nebrali žádné podpalovače pochybných značek, a zvolili jistotku od PE-PO. Naše produkty krásně hoří, takže vám dobře poslouží i při zapalování pyrotechniky. Hlavně pozor na prsty!

Silvestra žeru!
K novoroční oslavě patří také něco na zub. Někdo třeba rád jednohubky a jiný zase žebírka s chlebem. Každý si zkrátka pochutnáme na něčem, co nám sedne. Vzhledem k tomu, že pro vás rádi píšeme i recepty na skvělá grilovaná jídla, doporučujeme na nějaké z nich před Silvestrem mrknout zde! Grilování je také krásným silvestrovským zpestřením. Ale hlavně pozor, ať se nepřejíte!

shutterstock_540673159

Vlk samotář

Klademe vám na srdce, abyste Silvestra strávili s někým blízkým. Není přeci nic krásnějšího, než být s těmi, na kterých vám záleží a vkročit do nového roku právě s nimi. Vlastně ano, může to být ještě krásnější… Když do party vezmete ještě PE-PO.

Ty můj mazlíku!
Máte doma chlupáče? Třeba kočku nebo psa? Tak jim dělejte přes den společnost. Je spoustu mazlíků, kterým se ze silvestrovského randálu ježí chlupy a jsou z něj ve stresu. Takže pořádně podrbat za ouškem, hrát si s nimi a být jim nablízku. Jestli bydlíte ve velkoměstě a váš čtyřnohý přítel Silvestra opravdu špatně snáší, zvažte, jestli by nebylo nejlepší, vzít ho na výlet. Bude radostí bez sebe!

Bacha, kam šlapeš
Den po Silvestru většinou vypadají silnice i chodníky jako by se po nich přehnalo stádo tisíců býků! Proto není od věci koukat, kam člověk šlape. Takové střepy dokážou udělat pěknou paseku!

Pour féliciter
Pokud to se Silvestrem myslíte vážně, tak byste neměli zapomenout na tradiční PF! Je fajn popřát svým blízkým. Někdy stačí i dobře napsaná SMS. Takže nabít mobil, promazat přijaté zprávy, zapojit fantazii a ťuk ťuk k Novému roku!

Proč šeptáš?
Letos nám vychází Silvestr na sobotu, což znamená, že na regeneraci máme jen neděli. Pondělí je pracovní den, takže je na místě brát v úvahu, že bychom neměli svým hlasivkám moc zatápět. Nemusí vám být první den v práci vyloženě do zpěvu, ale šeptat šéfovi, že jste to přepískli, taky není to pravé ořechové.

Jak na Nový, tak po celý…
Však to znáte, chcete-li vkročit do dalšího roku s čistým štítem, vytyčte si cíle a jděte jim naproti! Novoroční předsevzetí fungují a dodávají nám motivaci začít věci dělat jinak.

Teď už nezbývá, než popřát vám to nejlepší do nového roka! Snad vás naše silvestrovské desatero pobavilo a vzali jste si z něj to nejlepší. Přejeme vám krásného Silvestra a ještě krásnější nadcházející rok!

Nenechte si uniknout nové články