Jak na zahradní party

01.08.2016

Prázdniny jsou v plném proudy, jen to počasí nás lehce zlobí. Když už se ale uráčí, jde o skvělou příležitost, kdy uspořádat tzv. garden party. I když jde většinou o posezení s rodinou a přáteli, vyplatí se trošku plánovat.


V dnešní době si můžete najmout libovolnou agenturu, která vám celou událost naplánuje, zorganizuje a připraví. Ale co si budeme namlouvat, pokud nejste firma o 100 zaměstnancích, ale chcete si uspořádat posezení jen v kruhu rodiny a pár přátel, zvládnete to s trochou snahy sami. A když už se stane nějaká ta malá chybička, všichni vám ji jistě s úsměvem odpustí. Na co tedy myslet a co neopomenout? To si řekneme právě dnes.

Včasné naplánování
Sezvání hostů je jednou z nejdůležitějších částí, kterou rozhodně není dobré podcenit. Ti snaživější z vás si můžou dát práci i s vlastnoručně vyrobenými pozvánkami. Rozhodně ale dejte svým hostům vědět min. 14 dní předem a hlavně si stanovte přesný počet pozvaných hostů a místo.

Jídlo a nádobí
Podle počtu pozvaných hostů se bude odvíjet i váš nákup. Zahradní party je hlavně o jídle, a tak je dobré na něm nešetřit. I pestrost nabízeného pohoštění udělá na hosty dobrý dojem. S nádobím si taky nemusíte dělat starosti. Bohatě si vystačíte s papírovými talířky a plastovými kelímky, které vám navíc ušetří spoustu práce po odchodu vašich přátel.

shutterstock_267833321

Co tedy nesmí chybět?

Maso, a to v jakékoli podobě – mleté, ve formě špízů a steaků, křidýlka apod. Ať už zvolíte hovězí, vepřové nebo kuřecí maso, rozhodně neprohloupíte. Nezapomeňte ale maso předem naložit.

Dipy a další omáčky. Hořčice, kečup, tatarka, křen, to je naprostý základ. Nemusíte se ale bát vytvořit si i vlastní dipy a podtrhnout tak chuť připraveného masa či zeleniny. Zkuste nějaký z receptů zde.

Sýry. Je dobré myslet i na ty, kteří masu zrovna neholdují. Proto je dobré mít i sýrovou variantu, která je na přípravu navíc velmi nenáročná. Zároveň můžete ji nabídnou i jako předkrm, než se vám masíčko pořádně propeče.

Zelenina nesmí chybět a je jedno, jestli grilovaná nebo syrovém stavu. Na gril se skvěle hodí paprika, cuketa, rajče, lilek nebo třeba kukuřice. Tepelně neupravovaná pak v jakémkoli stavu.

shutterstock_290043563

Pečivo, je nepostradatelnou součástí každé grilovačky. Dokonale do sebe nasaje šťávů a vy se navíc nemusíte zdržovat přípravou příloh.

Zobáníčko. Co by to bylo za posezení bez malého zobání v podobě brambůrek, tyčinek a arašídů. Náročnější z vás si můžou vyhrát s domácími pomazánkami a jednohubkami.

Něco na zub. Velké množství masa, zeleniny a sýru je dobré vykompenzovat i něčím sladkým. Navíc bez sladké tečky, to přece není ono. Vyzkoušet můžete třeba grilovaný banán nebo ananas.

Pitný režim

Letní počasí přímo vybízí k domácím limonádám, které potěší nejen děti. Dokonale osvěží a navíc skvěle splní povinný příjem tekutin. Receptů existují stovky a chuti se zde meze rozhodně nekladou. Podívejte se na naše neojblíbenější tady.

Pro dospěláky pak volte pivo nebo víno podle jídla, které budete nabízet.

Výzdoba

Příjemné prostředí dokáže divy. Proto se nebojte ani malé výzdoby, kterou můžete i tématicky ladit. I zde si můžete dopomoci vlastními silami (internet je plný jednoduchých DIY návodů a videí).

Nenechte si uniknout nové články