Jak si zkrášlit zahradu i v zimě? Vyrobte si s námi jednoduché ledové ozdoby

04.02.2019

Zima stále drží žezlo a ačkoli pohled z okna do zasněžené krajiny má určitě něco do sebe, občas se nám zasteskne po letních obdobích, kdy to v zahradách hýří všemi barvami. I v zimních měsících si můžete zahradu rozveselit třeba pomocí vlastnoručně vyrobených ledových ozdob. Dnes vám ukážeme, jak na ně. Postup je velmi jednoduchý a výsledek o to víc efektní. Dovnitř ozdob můžete použít cokoli, fantazii se meze nekladou. My jsme použili plátky pomeranče, větvičky a skořici s hřebíčkem, můžete ale využít cokoli, co doma najdete. Pokud do ozdob přidáte semínka nebo oříšky, uděláte určitě radost i ptáčkům, kteří na vaší zahradu zavítají. 


Co budete potřebovat?

 • vhodnou nádobku jako formičku (nižší plastový kelímek (od sýra, určitých typů jogurtů, apod., papírovou krabičku od taveného sýra) – formičku vybírejte tak, aby měla ozdoba kulatý tvar
 • potravinovou folii na vyložení krabičky
 • ozdoby dle vaší fantazie (větvičky, koření, ovoce, oříšky, semínka…)
 • provázek
 • vodu

Postup

 1. Doporučujeme vybranou formičku vyložit potravinovou fólií, díky které půjde ozdoba po zmražení snáz vyndat.
 2. Poté do formičky rozmístěte ozdoby podle vlastního uvážení a nakonec vložte provázek s očkem nahoře, za který hotovou ozdobu pověsíte.
 3. Ozdoby ve formičce zalijte vodou a dejte do mrazáku pořádně zamrznout.
 4. Pro vyndání zatáhněte za provázek, pokud ozdoba nepůjde snadno vytáhnout, nařízněte krabičku a ozdobu vysvoboďte.
 5. Tip na závěr: Stalo se vám, že je ozdoba po vyndání z mrazáku bílá? Jednoduše ji na chvilku ponořte do studené vody, hezky tak zprůhlední.
 6. Teď už jen zavěste ozdoby na zahradě a číhejte na první obdivovatele. :)

Nenechte si uniknout nové články